Wszystko o problemach z męskością

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Dowiedz się, jak hormony oddziałują na twoje nastrój seksualny oraz czym się objawia męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje klejnoty, albowiem sposobna troska im poświęcona zagwarantuje ci zdrowie oraz tężyznę seksualną na długi czas.

Testosteron panuje

Najistotniejsze przeobrażenia, przez które przechodzi twój organizm, wyzwalane są przez testosteron i wahania jego ilości w ciągu całego życia.

Na początku w wieku płodowym

Metoda wiązania się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek narodzi się jako chłopczyk lub jako potencja dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli płód jest płci męskiej, w takim razie chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te powstające w płodzie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie członka i moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców pokwitanie to okres, w którym zachodzi progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który rozpoczyna się między dwunastym a piętnastym rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) budzą wytwarzanie testosteronu w jądrach. Nagłe podniesienie poziomu testosteronu wywołuje różne zmiany w wyglądzie oraz zachowaniu chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, gdy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, cały czas trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to skutek pracy testosteronu. Innym objawem działalności testosteronu jest pojawienie się włosów w różnych częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj tani cialis

Comments are closed.